Asansörlü Taşıma Firmaları

Eşya Taşıma Asansörleri

Asansörlü Taşıma Firmaları

Asansörlü Taşıma Firmaları

Nakliyat firmaları günümüzde özellikle çalışan kişiler tarafından ve uzun mesafeli taşımacılık işlemlerinde büyük ilgi görmektedir. Günden güne gelişen teknoloji ile taşımacılık hizmetlerinin çalışma kalitesi de artmış ve son teknolojiye uygun araçlar kullanılarak taşıma işlemleri çok daha kolay ve çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmeye başlamıştır. Asansörlü taşıma işlemi de buna en güzel örnektir. Yük taşıma asansörleri yüksek katlı binalarda tercih edilen bir taşıma yöntemidir.

Asansörlü Taşımacılık Nasıl Gerçekleşir

Yük taşıma asansörü pencereye birleştirilerek taşınacak olan eşyalar nakliyat firmasının personeli tarafından taşıma asansörüne düzgün bir şekilde yerleştirilir. Pencerenin ön tarafının boş olması asansörü daha iyi yerleştirebilmek açısından oldukça önemlidir. Yük taşıma asansörlerinin belirli bir ağırlık taşıyabilme kapasitesi bulunmaktadır. Buna dikkat ederek yükleme yapmak iş güvenliği açısından büyük önem taşır. Asansöre yerleştirilen eşyalar büyük bir dikkat ile aşağıya indirilerek eşyalar özenli bir şekilde özel bölmeli raflardan oluşan nakliyat aracına yerleştirilir. Kiralık asansör firmaları özellikle büyük şehirlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Çünkü yüksek binalardan eşya taşımak hem zaman almakta, hem yorucu olmakta hem de eşyanın zarar görebilme riskini arttırmaktadır.

Asansörlü Taşıma Firmalarında Sigorta Kapsamları

Sigortalı taşımacılık işlemleri hem müşteri hem de firma açısından büyük önem taşımaktadır. Sigortalı taşımacılıkta müşteri eşyalarını güvence altına aldırırken firma da müşterinin kendisine olan güveninin artması ile birlikte güvenilirliğini korumakta ve sağlam bir referansa sahip olmaktadır. Kiralık asansör fiyatları firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Çünkü her firma sigortalı taşımacılık hizmeti vermemektedir. Bunun sebebi ise sigortalı taşımacılık hizmeti zorunlu bir uygulama değildir.

Ev taşır nakliyat firması hem müşterisini hem de kendini güvence altına almak için genel olarak sigortalı taşımacılık ile hizmet vermektedir. Sigortalı taşımacılıkta normal bir taşımacılığa göre biraz daha yüksek bir fiyat listesi çıkabilmektedir. Çünkü sigorta bedeli müşteriden ayrı bir şekilde tahsil edilmektedir. Nakliyat firmalarının zorunlu tutmadığı ve tamamen kişinin kendi seçimine bıraktığı sigortalı taşımacılık uygulamasında dilerseniz tüm eşyalarınızı sigorta altına alabileceğiniz gibi seçeceğiniz eşyaları da sigorta altına alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir